‍Jeśli chodzi o gotowanie, być może nie myślisz o swojej patelni elektrycznej jako o kluczowym elemencie wyposażenia. W końcu, co jest takiego wyjątkowego w patelni elektrycznej? I dlaczego powinieneś zwracać uwagę na czynniki, które powinny wpłynąć na Twój zakup? Odpowiedź na oba pytania jest większa niż można by przypuszczać. Wiele osób jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, ale patelnie elektryczne to nowy król naczyń kuchennych. W dzisiejszych czasach wydaje się, że każdy dom ma w swojej kuchni patelnię elektryczną. Są one łatwe w użyciu i czyste po, pochodzą z różnych akcesoriów dla różnych rodzajów żywności, i trwać przez lata bez jakiejkolwiek konserwacji. Jeśli chcesz być w stanie ugotować praktycznie wszystko w swoim domu przy niewielkim wysiłku, to patelnia elektryczna jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Na szczęście na rynku jest teraz kilka świetnych opcji, dzięki którym wybór jednej jest prosty i łatwy.

Co to jest elektryczna patelnia?

Patelnia jest jednym z najważniejszych elementów naczyń kuchennych, które możesz posiadać. Niezależnie od tego, czy używasz jej do robienia jajek na śniadanie, czy do smażenia kurczaka na kolację, dobrej jakości patelnia jest niezbędnym składnikiem wielu przepisów. Podczas zakupów dla zestawu patelni, trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Po pierwsze i najważniejsze, rodzaj patelni trzeba zależy od rodzaju żywności planujesz gotować. Jeśli przygotowujesz jajka lub naleśniki, cienka i lekka patelnia ze stali nierdzewnej będzie działać po prostu dobrze. Jeśli jednak przygotowujesz żeberka z grilla, najlepiej byłoby użyć patelni ze stali nierdzewnej z grubszym dnem, aby lepiej radzić sobie z ciepłem. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to materiał, rozmiar i projekt patelni. Materiał i konstrukcja wpływają na to, jak patelnia przewodzi ciepło i jak równomiernie je rozprowadza.

Możesz wybrać patelnię ze stali nierdzewnej lub patelnię z powłoką nieprzywierającą, aby osiągnąć różne wyniki gotowania. Rozmiar patelni również ma znaczenie. Większa patelnia lepiej nadaje się do przyrządzania zup i zapiekanek, podczas gdy mniejsza najlepiej sprawdza się przy przyrządzaniu jajek i naleśników.

Jak wybrać patelnię elektryczną?

Wybór elektrycznej patelni jest trochę jak wybór nowego samochodu: możesz czuć się wykorzystany, jeśli nie zrobisz swoich badań. Zanim pójdziesz kupić zestaw patelni, powinieneś zastanowić się, jakie czynniki są dla Ciebie najważniejsze. Na przykład, jeśli lubisz smażyć warzywa i mięso, możesz być najbardziej zainteresowany modelem o dużej powierzchni gotowania.

Na drugim końcu spektrum, możesz preferować model, który bardziej zgrabnie mieści się w kuchni, nie zajmując dużo miejsca. Istnieje również kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Najważniejszym z nich jest rodzaj elementu grzewczego. Kiedy kupujesz patelnię elektryczną, chcesz się upewnić, że ma ona element, który działa najlepiej z określonym rodzajem żywności.

Kupując patelnię elektryczną, należy również zwrócić uwagę na jej rozmiar i konstrukcję. Jeśli planujesz gotować różne potrawy, powinieneś wybrać model z kilkoma różnymi powierzchniami do gotowania, aby dostosować się do różnych rozmiarów i konstrukcji patelni. Jeśli chodzi o materiał, możesz wybierać między stalą nierdzewną, aluminium i stalą nierdzewną z powłokami nieprzywierającymi. Stal nierdzewna jest trwała i solidna, natomiast aluminium jest lekkie i łatwe do czyszczenia.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze patelni elektrycznej

Zanim udasz się do sklepu, powinieneś zrobić listę swoich potrzeb. Co masz nadzieję osiągnąć dzięki swojej nowej patelni? To pomoże Ci zawęzić wybór. Na przykład, jeśli uwielbiasz przyrządzać jajka, możesz chcieć wybrać model z cienkim i lekkim dnem, aby można go było używać również do innych rodzajów potraw.

Element grzewczy to kolejny ważny czynnik do rozważenia. Podczas gdy niektóre modele mają jeden rodzaj elementu grzewczego, chcesz się upewnić, że działa on najlepiej z twoimi konkretnymi potrzebami kulinarnymi. Oprócz elementu grzewczego, chcesz się upewnić, że patelnia elektryczna jest trwała i łatwa do czyszczenia.

Materiał, z którego wykonana jest patelnia, to kolejna rzecz do rozważenia. Stal nierdzewna jest trwała i solidna, natomiast patelnie z powłoką nieprzywierającą dobrze przewodzą ciepło i są łatwe do czyszczenia. Jednak niektórzy ludzie mogą preferować jeden materiał nad drugim, więc jest to coś, o czym należy pamiętać. Warto również wziąć pod uwagę rozmiar patelni. Większa patelnia lepiej nadaje się do robienia zup i zapiekanek, podczas gdy mniejsza najlepiej sprawdza się przy robieniu jajek i naleśników.

Recenzje 5 najlepszych patelni elektrycznych

Od patelni, które są łatwe w użyciu, aż po modele ze stali nierdzewnej i nieprzywierające, zaokrągliliśmy pięć najlepszych dostępnych patelni elektrycznych. Te patelnie zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci gotować zdrowe posiłki przy minimalnym wysiłku. Niektóre modele, takie jak Cuisinart 1.5qt. Classic Stainless Steel Cook Central Electric Skillet, są dostarczane z różnymi akcesoriami, które pomogą Ci stworzyć różne potrawy. Ta elektryczna patelnia szybko się nagrzewa i równomiernie gotuje potrawy. W zestawie znajduje się również popychacz do żywności, tacka na okruchy oraz książka z przepisami, która pomoże Ci stworzyć zdrowe posiłki.

Blackstone 6 in 1 Skillet ma zdejmowaną podstawę z powłoką nieprzywierającą, która jest łatwa do czyszczenia i jest bezpieczna do stosowania na wszystkich powierzchniach płyt kuchennych. Ponadto gotuje równomiernie i ma odporne na ciepło uchwyty dla bezpiecznego i wygodnego transportu z jednej płyty kuchennej na drugą. Hamilton Beach Easy Turn 6-qt. Stainless Steel Cook Central Electric Skillet posiada również wiele akcesoriów, takich jak popychacz do żywności, tacka na okruchy i książka z przepisami.

Patelnia elektryczna Calphalon Signature Nonstick Cookware 12-in. została zaprojektowana z ergonomicznym uchwytem, który jest łatwy do uchwycenia i kontrolowania. Szybko się nagrzewa, ma dużą powierzchnię do gotowania i jest łatwa do czyszczenia. Patelnia elektryczna Cuisinart 2qt. Classic Stainless Steel Cook Central posiada regulowane pokrętło temperatury, które pozwala kontrolować ciepło potraw podczas sauté lub duszenia. Szybko się nagrzewa i ma wskaźnik mocy, dzięki czemu wiadomo, kiedy jest gotowa do użycia.

Elektryczna patelnia to świetne narzędzie do gotowania praktycznie każdego rodzaju żywności. Podczas zakupów jednego, trzeba pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Rodzaj elementu grzejnego, materiał, z którego wykonana jest patelnia, rozmiar i konstrukcja patelni są ważne do rozważenia. Ponadto warto pomyśleć o powierzchni gotowania, usuwalnej powłoce nieprzywierającej i wielkości patelni. Mając na uwadze te czynniki, będziesz w stanie wybrać najlepszą patelnię elektryczną dla swoich potrzeb. Patelnie elektryczne są łatwe w użyciu i trwają przez lata bez żadnej konserwacji. Są to nowi królowie naczyń kuchennych i z pewnością staną się podstawą w Twojej kuchni.